ОДРЖАН КУРС „ПРВА ПОМОЋ И УРГЕНТНА СТАЊА У ПРАКСИ“

У суботу, 18.04.2026. са почетком у 10 часова,  у просторијама УЗР Едука у ул. Војводе Мишића 50, одржан је курс „Прва помоћ и ургентна стања у пракси“ који је акредитован под акредитационим бројем Д-1-118/26 за медицинске сестре и здравствене техничаре а учесницима курса је донео 6 бодова за продужење лиценце.

Полазници овог курса су могли да обнове и прошире теоријска и практична знања везана за пружање прве помоћи код крварења, гушења, прелома, рањавања, срчаног застоја, анафилактичког шока и уједа змије.

Акценат је био стављен на практична знања па је сваки полазник био у прилици да уради кардиопулмоналну реанимацију на моделу (одрасла особа и беба), да изврши привремену хемостазу и постави средства за привремену имобилизацију. Демонстирано је и пласирање брауниле.

Указано је на значај и обавезу сваког здравственог радника да редовно обнавља и стиче нова знања везана за професију. Медицина је наука која се свакодневно мења и напредује, па је континуиранa едукација здравствених радника кључна у пружању најбоље и висококвалитетне здравствене услуге.

Због великог интересовања, овај курс ће уз претходну најаву бити поновљен.