ТОКОМ ЦЕЛЕ НЕДЕЉЕ ВАКЦИНАЦИЈА ПРОТИВ ХПВ-А У ДОМУ ЗДРАВЉА БЕЗ ЗАКАЗИВАЊА
Дом здравља Ниш почев од понедељка 13. октобра, па до суботе 18. октобра организује „Недељу отворених врата за ХПВ вакцинацију”, током које сви заинтересовани могу да приме вакцину без заказивања. Вакцинација ће се спроводити у Одељењу за вакцинацију на првом спрату Дома здравља (улаз број 4).
Током радних дана, од 13. до 17. октобра, имунизација ће се обављати у периоду од 7 до 20 часова, док ће у суботу, 18. октобра, грађани моћи да се вакцинишу од 10 до 16.30 часова.
У периоду од 08.06.2022. године, када се кренуло са ХПВ вакцинацијом, до 10.10.2025. године Дом здравља Ниш укупно је дао 6126 доза. Првом дозом ХПВ вакцине укупно је започело вакцинацију 698 дечака и 2151 девојчица.
Одобрена је за употребу код жена и мушкараца старијих од 9 година, а спроводи се уз писану сагласност лица које се вакцинише, односно родитеља или старатеља уколико је у питању дете млађе од 15 година.







