МИНИСТАРКА ГРУЈИЧИЋ ПОСЕТИЛА ЗДРАВСТВЕНУ СТАНИЦУ У БРЗОМ БРОДУ КОД НИША
После двадесет пет година рада у старом објекту, здравствена станица Дома здравља Ниш у насељу Брзи Брод, биће опремљена и почеће са радом у новом објекту. Министарка здравља проф. др Даница Грујичић, градоначелница Ниша Драгана Сотировски са сарадницима и директор Дома здравља Ниш са сарадницима посетили су објекат нове здравствене станице, чији се званични почетак рада очекује после Нове године.
Средстава за изградњу здравствене станице „Брзи Брод“ обезбедио је Град Ниш а опремање ће обезбедити Министарство здравља. Своје право на примарну здравствену заштиту оствариће око осам хиљада становника насеља Брзи Брод и околних села.
Као и до сада, ова здравствена станица радиће у две смене сваког радног дана, с тим што ће осим Службе за здравствену заштиту одраслих, у новом објекту радити и Служба за здравствену заштиту деце и школске деце, Служба за лабораторијску дијагностику и Служба поливалентне патронаже. У будућности планирамо после додатних радова и стоматолошку амбуланту. Са почетком рада новог објекта, очекује се да ће од тренутних 3000 здравствених картона тај број бити повећан на 6000.
Око 80 одсто здравствених потреба се заврши на нивоу примарне здравствене заштите и зато је важно обезбедити подједнаку доступност здравствене заштите.
Министарка Грујичић је изразила задовољство радом Дома здравља Ниш, скрининг и превентивним програмима, као и радом на пољу унапређења услова рада и пружања услуга пацијентима.



























