ЗДРАВЉЕ ЈЕ НАЈВЕЋА ВРЕДНОСТ СВАКОГ ПОЈЕДИНЦА

Дана 23.01.2025. године у периоду од 08:00 до 11:00 часова медицинске екипе Дома здравља Ниш урадиле су многе превентивне и скрининг прегледе запосленима у О.Ш.
„Његош“.
Велики број запослених је исказао бригу и одговорност за своје здравље и урадио понуђене прегледе. Здравље је највећа вредност сваког појединца и морамо стрпљиво
током живота да га унапређујемо редовним превентивним прегледима, неговањем здравих стилова живота, као и применом здравих навика у исхрани.
Урађено је 10 скрининга на депресију, 11 скрининга на рак дебелог црева, 11 скрининга на дијабетес тип 2, 9 скрининга на кардиоваскуларне болести. Савет дијететичара добило је 12 особа. Заказано је 6 коштаних дензитометрија.